Pronájem motocyklů (Rentals)

Při rozhodování, zda transportovat vlastní motocykl do dané destinace či pronajmout si na místě motocykl, je nutné brát v úvahu pár důležitých věcí. Pronájem motocyklu je jednodušší a pohodlnější než případný transport vlastního motocyklu, odpadá vyřizování nezbytných dokladů, karnetů, riziko poškození , zejména při lodní dopravě a i případná asistence při poruše. Důležitým faktorem je doba Vaší cesty, neboť naopak pronájem na dobu delší než 5 týdnů vyjde obyčejně dráž než transport vlastního motocyklu. Jsme připraveni vám i v tomto rozhodování přispět radou a finančním rozborem.

Pokud si vše chcete organizovat sami a jen nevíte, jak v dané oblasti si pronajmout motocykl, pomůžeme vám. Zjistíme možnosti pronájmu, nabídneme vám dostupné modely motocyklů a zprostředkujeme pronájem dle vašich požadavků.

Požadavky různých pronajímatelů se mohou lišit avšak obecně platí, že věk jezdce musí být min. 21let, někteří požadují 25let, minimálně 3 roky jízdní zkušenosti s motocykly 600ccm a výše a nezbytný depozit pro případ poškození. Výše depozitu se liší a závisí na půjčeném modelu. U motocyklu nad 900ccm může činit např. USD 2000.

Rezervaci motocyklu je nutné udělat včas, pro některé destinace i rok dopředu. Při rezervaci se platí cca 20% pronájmu, doplatek max.30 dní před datem pronájmu.
Cena pronájmu je naprosto stejná, jako kdyby jste si pronájem zajistli přímo. Naše role spočívá v tom, že vybereme spolehlivého operátora s dobrými referencemi.


Modely pronajímaných motocyklů odpovídají danému teritoriu a zahrnují všechny známé značky jako Harley-Davidson, endura BMW, KTM, Suzuki, Yamaha, Honda a další. Zejména v Asii - v Indie a přilehlých zemích - se pronajímají motocykly licenční výroby Royal Enfield Bullet 350/500, v Číně endura 200/250ccm, ve Vietnamu najdete i motocykly Minsk.

Tyto motocykly jsou také v těchto zemích využívány pro Guided Tours.

V Číně, resp. v Tibetu je povoleno cizincům řídit motocykl pouze v organizovaných skupinách s místním průvodcem.
2007 © Ing. Karel Šťastný